Opublikowano

Dlaczego brakuje maseczek jednorazowych?

Koronawirus zatrzymał statki z Chin. Dostaw brak, stany magazynowe produktów jednorazowych topnieją, a ceny środków ochronnych: maseczek, kombinezonów, czepków a nawet gogli osiągają bardzo wysokie ceny.

 

 

Maseczki jednorazowe stały się towarem deficytowym. Na portalach aukcyjnych osiągają kosmiczne ceny. Trudno je kupić w hurtowniach, a jeśli już są dostępne, to sprzedawane są w ograniczonych ilościach z pierwszeństwem dla przemysłu medycznego.

Trudno dostępne są także inne produkty jednorazowe ochronne dla BHP, przemysłu medycznego czy spożywczego. Problem wynika z przerw w dostawie tych produktów z Chin. To właśnie Chiny są głównym producentem tych produktów. Ponieważ w związku z epidemią koronawirusa stał się także głównym odbiorcom produktów jednorazowych, eksport towarów wstrzymano. Ponadto część fabryk w rejonach objętych epidemią wstrzymało produkcję.

Wiele firm w Polsce i Europie ma przerwy w dostawach, a statki, które zostały załadowane jeszcze przed wybuchem epidemii stoją nieodprawione w portach. Wielu importerów realizuje dostawy tylko dla szpitali i innych placówek medycznych uniemożliwiając innym firmom kupno jednorazówki.

Krajowi producenci pracują na pełnych obrotach przy produkcji wyrobów jednorazowych. Niestety i tu wkrótce może okazać się, że linie produkcyjne zostaną zatrzymane, bo włóknina, która jest niezbędna do produkcji maseczek higienicznych czy kombinezonów jednorazowych pochodzi głównie z Chin…

Na razie bez większych problemów kupić można rękawice jednorazowe nitrylowe czy lateksowe, choć nie wszystkich producentów. Tu także wzrosły ceny, ale o kilkanaście procent. Importerzy nie są jednak w stanie zapewnić, że ciągłość sprzedaży zostanie zachowana. Najbliższe tygodnie zweryfikują sytuacje.

W naszej ofercie możecie Państwo znaleźć jeszcze pewne ilości produktów jednorazowych łącznie z maseczkami jednorazowymi, kombinezonami jednorazowymi, rękawicami czy goglami.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą, a w przypadku chęci zakupu ilości hurtowych prosimy o kontakt pod numerem telefonu 604-777-635.